Napisz do nas: aka@aka.pl 

B2B: www.hurt.aka.pl !

Oferta O firmie Inwestycje Aktualności Instalatorzy Poradnik Zamów On-Line Download Kontakt

Buduj z AKA

Pomożemy Ci na każdym etapie budowy! Zadzwoń!

Urządzaj z AKA

Wybierasz swoją wymarzoną łazienkę i kuchnie ? Zadzwoń !

Zamów On-Line

Zaloguj sie do Platformy B2B
dla Partnerów Handlowych

Szybki kontakt

AKA Wrocław
ul. Jerzmanowska 15
aka@aka.pl

AKA Nowa Sól 
ul. Wrocławska 20
nowasol@aka.pl

AKA Żagań
ul. Spółdzielcza 2
zagan@aka.pl

AKA Jelenia Góra
ul. Wincentego Pola 45
jeleniagora@aka.pl
 
AKA Lubin
ul. Rzeźnicza 4
lubin@aka.pl
 
AKA Wałbrzych
ul. Wysockiego 16E
walbrzych@aka.pl
 
AKA Zielona Góra
ul. Elektronowa 16
zielonagora@aka.pl
oddziały i dystrybutorzy

Nowoczesne jednostki wentylacyjne

Za regulację ilości powietrza doprowadzanego i odprowadzanego całego układu systemu wentylacji odpowiedzialne są jednostki wentylacyjne. Powinny one charakteryzować się wysoką jakością wykonania, bardzo dobrym sprężem dyspozycyjnym, zaawansowaną automatyką oraz sprawnością. Najlepiej jeśli stopień odzysku ciepła jest niezwykle wysoki (w najnowocześniejszych urządzeniach tego typu wynosi on do 95%). Warto zwrócić uwagę czy jednostka wentylacyjna, która spełnia nasze wymagania posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające podawane przez producenta osiągi.  Zehnder ComfoAir - synonim jakości, sprawności i energooszczędności

Zalety tych jednostek zostały potwierdzone przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Urządzenia o wydajności do 6000 m3/h posiadają certyfikat PHI, natomiast typoszereg jednostek ComfoAir o wydajnościach 350–550 m3/h spełnia wymagania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rekordowo wysoki odzysk ciepła, pełna oferta akcesoriów, a także innowacyjna technologia i przemyślany design jednostek ComfoAir tworzą kompleksową ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Wydajności 100 – 550 m3

Znakomicie sprawdzają się przeważnie w mieszkaniach oraz domach jedno - i dwurodzinnych, a także w mniejszych pomieszczeniach gospodarczych oraz użyteczności publicznej. Wszystkie jednostki w tym typoszeregu wyróżniają się wysokim stopniem sprawności i odzysku ciepła, cichą pracą, łatwym sterowaniem oraz intuicyjną obsługą. Urządzenia o wydajnościach 350–550 m3/h spełniają ponadto wymagania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NF 40 i restrykcyjne NF 15), co ułatwia uzyskanie dopłat do planowanych inwestycji.

Wydajności 800-6000 m3

Niezwykle sprawne i energooszczędne jednostki wentylacyjne ComfoAir XL to kolejna generacja urządzeń z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym, przeznaczona do zastosowań w budynkach wielorodzinnych i obiektach komercyjnych. Jednostki te zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy i zgodnie z wytycznymi Instytutu Domów Pasywnych. Wydajności jednostek to od 800 do 6000m3/h przy 250Pa sprężu dyspozycyjnego. Jednostki te dostępne są również jako modułowy produkt, co umożliwia montaż w budynkach renowacyjnych. Sterowanie: BMS, ModBus, 0-10V, czujnik ciśnienia. Istnieje możliwość skonfigurowania własnej jednostki poprzez program doborowy, który jest udostępniany na życzenie. Zehnder służy również doradztwem w zakresie doboru optymalnych komponentów nagrzewnic wstępnych, wtórnych lub chłodnic. Jednostki ComfoAir XL zostały już dostrzeżone w Europie i nagrodzone prestiżową Plus X Award 2014 w kategorii “Wysoka jakość”, “Funkcjonalność”, “Ekologia” oraz z Plus X Award 2014 w kategorii “Najlepszy produkt roku”.

Wymiennik entalpiczny do jednostek ComfoAir

Entalpiczny wymiennik ciepła umożliwia optymalizację względnej wilgotności powietrza w budynku – to idealne rozwiązanie w przypadku zbyt suchego powietrza w zimie. Para wodna z wilgotnego powietrza odprowadzanego ulega „skropleniu“ i zostaje wchłonięta przez membranę. Odzyskana wilgoć i ciepło są oddawane do świeżego powietrza doprowadzanego, a wszystko odbywa się bez przenoszenia zapachów i mikroorganizmów.

Sterowniki do jednostek ComfoAir

Wszystkie sterowniki firmy Zehnder charakteryzują się łatwą obsługą. Panel sterowania jest dostępny z funkcją załączania czasowego oraz wyświetlaczem, który można zabudować w puszce elektrycznej. Najwyższe oczekiwania spełnia panel sterowania ComfoControl Luxe.
Zalety: prosta obsługa i instalacja regulacja wymiany powietrza odpowiednio do potrzeb przełączanie stopniowe panel sterowania z wyświetlaczem i funkcją sterowania czasowego opcja wyposażenia w radiotelefoniczne urządzenie zdalnego sterowania

Szczególną uwagę warto zwrócić na panel sterujący ComfoSense, dedykowany wyłączenie dla jednostek wentylacyjnych Zehnder ComfoAir. Unikalne zalety tego rozwiązania, takie jak zastosowanie technologii CapSense oraz właściwej jakości Look and Feel powodują, że sterowanie lub programowanie systemu Zehnder jest jeszcze bardziej intuicyjne. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkownika jest to, że w panelu zintegrowano odbiornik RF, który w szybki sposób komunikuje się z jednostką wentylacyjną w systemie bezprzewodowym.

 

 

Buduj z AKA

Pomożemy Ci na każdym etapie budowy! Zadzwoń!

Urządzaj z AKA

Wybierasz swoją wymarzoną łazienkę i kuchnie ? Zadzwoń !

Zamów On-Line

Zaloguj sie do Platformy B2B
dla Partnerów Handlowych

Szybki kontakt

AKA Wrocław
ul. Jerzmanowska 15
aka@aka.pl

AKA Nowa Sól 
ul. Wrocławska 20
nowasol@aka.pl

AKA Żagań
ul. Spółdzielcza 2
zagan@aka.pl

AKA Jelenia Góra
ul. Wincentego Pola 45
jeleniagora@aka.pl
 
AKA Lubin
ul. Rzeźnicza 4
lubin@aka.pl
 
AKA Wałbrzych
ul. Wysockiego 16E
walbrzych@aka.pl
 
AKA Zielona Góra
ul. Elektronowa 16
zielonagora@aka.pl
oddziały i dystrybutorzy