Napisz do nas: aka@aka.pl 

B2B: www.hurt.aka.pl !

Oferta O firmie Inwestycje Aktualności Instalatorzy Poradnik Zamów On-Line Download Kontakt

Buduj z AKA

Pomożemy Ci na każdym etapie budowy! Zadzwoń!

Urządzaj z AKA

Wybierasz swoją wymarzoną łazienkę i kuchnie ? Zadzwoń !

Zamów On-Line

Zaloguj sie do Platformy B2B
dla Partnerów Handlowych

Szybki kontakt

AKA Wrocław
ul. Jerzmanowska 15
aka@aka.pl

AKA Nowa Sól 
ul. Wrocławska 20
nowasol@aka.pl

AKA Żagań
ul. Spółdzielcza 2
zagan@aka.pl

AKA Jelenia Góra
ul. Wincentego Pola 45
jeleniagora@aka.pl
 
AKA Lubin
ul. Rzeźnicza 4
lubin@aka.pl
 
AKA Wałbrzych
ul. Wysockiego 16E
walbrzych@aka.pl
 
AKA Zielona Góra
ul. Elektronowa 16
zielonagora@aka.pl
oddziały i dystrybutorzy

Poradnik

Innowacja na rynku - bezkołnierzowe miski wc

Szczególnym miejscem wymagającym stałej dbałości o higienę jest łazienka, która ze względu na swoją rolę powinna być bezpieczna dla zdrowia. Niewątpliwie największym skupiskiem bakterii w łazience jest miska WC. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne rozwiązania, które pomogą nam w zachowaniu czystości tego miejsca. 

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie stacjonarnym?

Dynamiczny rozwój internetu oraz wynikające z niego zmiany w procesie komunikacji społecznej wywierają ogromny wpływ na sposób zawierania transakcji kupna-sprzedaży. Coraz bardziej zauważalny jest wzrost liczby transakcji elektronicznych. Taki trend w branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej wywołuje dużą obawę o jakość i profesjonalizm usług. 

Nowoczesne jednostki wentylacyjne

2015-10-14
Za regulację ilości powietrza doprowadzanego i odprowadzanego całego układu systemu wentylacji odpowiedzialne są jednostki wentylacyjne. Powinny one charakteryzować się wysoką jakością wykonania, bardzo dobrym sprężem dyspozycyjnym, zaawansowaną automatyką oraz sprawnością. Najlepiej jeśli stopień odzysku ciepła jest niezwykle wysoki (w najnowocześniejszych urządzeniach tego typu wynosi on do 95%). Warto zwrócić uwagę czy jednostka wentylacyjna, która spełnia nasze wymagania posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające podawane przez producenta osiągi.  

Rodzinna łazienka

2015-08-18
Rodzinna łazienka, w której każdy członek rodziny znajdzie dla siebie przestrzeń, to duże wyzwanie dla projektującego. Dlatego podpowiadamy kilka rozwiązań, które możecie zastosować w łazience, aby wspólne korzystanie z niej było przyjemnością.

Jak zaprojektować łazienkę dla osób niepełnosprawnych?

2015-08-10
Łazienka jest pomieszczeniem, z którego każdy użytkownik, również osoba mająca problemy z poruszaniem, powinien korzystać w sposób nieskrępowany. Planując pomieszczenie dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub starszej ważne jest prawidłowe wykonanie projektu, a także użycie odpowiednich elementów wyposażenia.

Armatura podtynkowa, czyli efektowny minimalizm i estetyka w łazience

2015-08-05
Producenci armatury podtynkowej prześcigają się w bogactwie ofert, by zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Dziś armatura obok podstawowej funkcji higienicznej, spełnia także inne role. Właściwie dobrana może pozytywnie wpływać na funkcjonowanie całego organizmu, hartując go i odprężając. Jest również dobrym źródłem oszczędności w domowym budżecie, gdyż może posiadać szereg udogodnień ograniczających zużycie wody, o czym pisaliśmy w poprzednim tygodniu w poradniku EKO łazienka. Każdy amator natrysków znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj armatury zwłaszcza, że oprócz właściwości praktycznych, baterie mają walory estetyczne i wkomponują się w każdy styl wnętrza.

EKO łazienka

2015-07-29
Wdrażanie idei ekologicznego stylu życia wynika z ogólnoświatowej tendencji do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz do promowania ekologii w codziennym życiu. W przypadku projektowania łazienki warto zwrócić uwagę na taki dobór urządzeń i wyposażenia, aby zużycie wody, prądu czy gazu było jak najbardziej ekonomiczne. Dzięki temu w trosce o ekologię mamy możliwość uzyskania korzyści ekonomicznych wynikających z oszczędności na opłatach za media. 

Pielęgnacja wanien i brodzików akrylowych

2015-07-23
Jeśli będziecie pamiętać o kilku prostych zasadach użytkowania produktów akrylowych, będziecie mogli cieszyć swoją wanną czy brodzikiem przez długie lata. Zebraliśmy najważniejsze zasady i prezentujemy je dla Was poniżej.

Ile kosztuje remont łazienki ? Ile kosztuje nowa łazienka ?

Jeżeli chcesz zrobić kosztorys łazienki i policzyć ile wyjdzie wykończenie swojej nowej łazienki to zapraszamy do zapoznania się ze schematem na obrazku.

Dylematy: Wanna czy prysznic ?

Dylemat ten dotyczy przede wszystkim posiadaczy mniejszych łazienek, którzy zastanawiają się, czy nie zwiększyć komfortu korzystania z całego pomieszczenia, poprzez zamianę wanny na prysznic. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Ogrzewanie w łazience.

Łazienka przytulna to łazienka ciepła, dlatego też powinniśmy starannie wybrać rodzaj ogrzewania łazienkowego. Do wyboru mamy różnego rodzaju grzejniki ścienne albo ogrzewanie podłogowe.

Jak dobrać odpowiedni bidet i jak go zamontować?

Jak dobrać odpowiedni bidet i jak go zamontować?

Instalacja wodna i kanalizacyjna w łazience

Tworzenie instalacji kanalizacyjnej w obrębie łazienki należy zacząć od wykonania podejść kanalizacyjnych, czyli specjalnych odgałęzień łączących pion kanalizacyjny z poszczególnymi urządzeniami.

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu lub domu

Chcę wykonać ogrzewanie podłogowe – ile i jakich elementów muszę użyć, z jakim rozstawem układać rury, ile wężownic powinno być zabudowanych w danej powierzchni raz ile będą kosztowały zastosowane materiały?
 

Kiedy stosować system podtynkowy i jak go zamontować?

  W zabudowie lekkiej Roca oferuje stelaże podtynkowe do misek podwieszanych wc, umywalek, pisuarów, i bidetów. Uniwersalność konstrukcji stelaży pozwala na kompletację i montaż z większością dostępnych na rynku produktów wyposażena łazienki. Stelaże podtynkowe stanowią praktyczne rozwiązanie, ułatwiające instalację ceramiki oraz aranżowanie poszczególnych elementów zarówno przy istniejącej ścianie, jak i na „wyspie” czy przepierzeniu.
 

Umywalki blatowe dają nowe możliwości aranżacji łazienki

   Wybór umywalki to dziś nie tylko decyzja o jej rozmiarze czy kształcie. Liczy się także sposób montażu – wiele umywalek marki KOŁO może być stawianych, wpuszczanych lub montowanych pod blatem. Wszystko to sprawi, że łazienka będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.
 

Wakacyjny remont łazienki – wymiana starego grzejnika

     Okres letni to dla jednych wakacyjny wypoczynek, a dla innych –intensywne prace remontowe. Mając chwilę wolnego czasu, można przeprowadzić prace, na które nie pozwalają codzienne obowiązki. Jak szybko odmienić łazienkę i stworzyć nowy wystrój, który będzie służył kolejne lata, a przy tym efektywnie zmodernizować wnętrze? Wymiana grzejnika przyniesie zarówno korzyści estetyczne, jak i praktyczne.
 

Systemy zaciskowe i rury systemowe Sanha

SANHA Polska Sp. z o.o. jest jednym z czołowych producentów systemów oraz łączników do instalacji sanitarnych i c.o. na rynku europejskim. Zajmuje się wytwarzaniem 8.000 produktów dla techniki systemowej i techniki połączeń.
 

Łazienka, kuchnia, pralnia tam gdzie chcesz

Firma SFA oferuje szeroką grupę urządzeń do łazienek, kuchni, pralni, WC, klimatyzacji, chłodnictwa, pieców kondensacyjnych, rehabilitacji, które pozwalają zaplanować te pomieszczenia w dowolnym miejscu, przede wszystkim poniżej poziomu i w znacznej odległości od rur kanalizacyjnych.
 

Systemy rurociągów do instalacji domowych.

Złączki i rury SANHA umożliwiają zrealizowanie wszystkich instalacji w domach oraz w przemyśle. Niezależnie od tego, czy chodzi o ogrzewanie, gaz, przyłącza domowe i instalacje komponentów dla wody pitnej, użytkowej i instalacji solarnych na ciepłą wodę albo np. wykorzystanie wody deszczowej, wyroby SANHA zawsze umożliwiają szybkie wykonanie trwałej i niezawodnej instalacji, przy użyciu zalecanych technik.
 

Czy warto ogrzewać dom kolektorami słonecznymi ?

W Polsce obecnie zdecydowaną większość instalacji solarnych stanowią instalacje stosowane w domach jednorodzinnych, które służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Są to układy atrakcyjne cenowo o prostej budowie i nieskomplikowanym działaniu. W krajach zachodnich coraz bardziej popularne stają się instalacje solarne typu "kombi", czyli przeznaczone zarówno do podgrzewania wody użytkowej, jak i wspomagania ogrzewania. Udział tego typu instalacji w całkowitej liczbie instalowanych w takich krajach jak Austria, Niemcy, Szwajcaria czy Szwecja, przekracza często 50%.

Buduj z AKA

Pomożemy Ci na każdym etapie budowy! Zadzwoń!

Urządzaj z AKA

Wybierasz swoją wymarzoną łazienkę i kuchnie ? Zadzwoń !

Zamów On-Line

Zaloguj sie do Platformy B2B
dla Partnerów Handlowych

Szybki kontakt

AKA Wrocław
ul. Jerzmanowska 15
aka@aka.pl

AKA Nowa Sól 
ul. Wrocławska 20
nowasol@aka.pl

AKA Żagań
ul. Spółdzielcza 2
zagan@aka.pl

AKA Jelenia Góra
ul. Wincentego Pola 45
jeleniagora@aka.pl
 
AKA Lubin
ul. Rzeźnicza 4
lubin@aka.pl
 
AKA Wałbrzych
ul. Wysockiego 16E
walbrzych@aka.pl
 
AKA Zielona Góra
ul. Elektronowa 16
zielonagora@aka.pl
oddziały i dystrybutorzy